Każdy z powyższych zagadnień jest nam dobrze znany. Proponujemy sporządzanie specjalistycznych analiz i opinii prawnych. Zdajemy sobie sprawę, że każda sytuacja, czy każdy kontrakt jest inny, dlatego usługę zawsze realizujemy po dokładnym zbadaniu wszystkich aspektów, mogących mieć wpływ na treść późniejszych rekomendacji. Często spotykamy się z wyjazdami za granicę np. na konferencje naukowe, czy realizacją grantów w Polsce, podczas gdy umowa jest zawarta z jednostką naukową znajdującą się za poza granicami kraju, a do tego dochodzi sponsor – np. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), czy duża prywatna firma farmaceutyczna, a często także szpital. Wszystkie te aspekty bierzemy pod uwagę, aby nasza praca była rzetelna i kompleksowa. W razie konieczności składamy wnioski o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.
Analizujemy konieczność zgłoszenia do VAT i wydajemy rekomendacje na podstawie wnikliwie rozpoznanego stanu faktycznego. W razie konieczności całościowo przeprowadzamy procedurę zgłoszeniową.
Pilnujemy limitów VAT i wyjaśniamy na czym one polegają. Łączymy usługi medyczne z niemedycznymi. Podpowiadamy, jak właściwie odnaleźć się w przepisach, aby w odpowiednim momencie dokonać zgłoszenia. Obsługujemy podmioty, które od części usług odprowadzają podatek VAT, a od części nie.
Trzymamy rękę na pulsie, Klientom, którym prowadzimy stałe usługi księgowe na bieżąco raportujemy stan limitów oraz w odpowiednim momencie dokonujemy zgłoszenia. Wyliczamy proporcje, a następnie przesyłamy miesięczne raporty. Wpisujemy Klientów na Białą Listę.
Obsługujemy, rejestrujemy i rozliczamy fundacje, których celem statutowym jest edukacja, podnoszenie kwalifikacji zawodowych lekarzy i osób wykonujących inne zawody medyczne, udział w badaniach klinicznych, rozwój medycyny i inne. Obsługujemy także fundacje, które oprócz działalności statutowej, prowadzą także działalność gospodarczą i są czynnymi podatnikami VAT.
Przeprowadzamy prognozy podatkowe na podstawie danych dostarczonych przez Klienta, czyli m.in. spodziewane obroty, podpisane kontrakty, koszty, zatrudnienie. Na podstawie danych analizujemy różne formy opodatkowania i wyliczamy prognozowane wysokości danin publicznych, czyli podatki i ZUS. Usługę wykonujemy zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek kapitałowych oraz osobowych. Znając szereg danych jesteśmy w stanie przewidzieć ile i komu dany Klient zapłaci. Wszystko to oczywiście wyliczamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i Polskim Ładem. Dzięki usłudze Klient jest w stanie stwierdzić, która forma prowadzenia działalności i opodatkowania jest dla niego najkorzystniejsza pod względem podatkowym. Do tego analizujemy także aspekty cywilnoprawne związane z odpowiedzialnością towarzyszącą danej formie prowadzenia biznesu.
Zajmujemy się całościową obsługą ulgi IP BOX, począwszy od oceny, czy ulga jest należna, poprzez uzyskanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, skończywszy na rozliczeniu ulgi i otrzymaniu zwrotu podatku. Ulga związana jest działalnością badawczo-rozwojową i przenoszeniem praw autorskich:
Analiza podatkowa rozumiana przede wszystkim, jako stosowanie odpowiednich – pod względem obciążeń podatkowych i okołopodatkowych – struktur i rozwiązań odnoszących się do podejmowanych przez podatników konkretnych działań gospodarczych, jak również aktywności osób fizycznych. Skupiamy się m.in. na wskazanych zagadnieniach:
Przepisy prawa podatkowego bywają sformułowane w sposób niejasny i budzą wątpliwości, co do ich właściwego stosowania. Niejednokrotnie zdarza się, że w spornych kwestiach inne zdanie mają same organy skarbowe, czy sądy administracyjne. Aby nie narażać się na negatywne konsekwencje karno-skarbowe, a także aby rozwiać wątpliwości co do skutków podatkowo-prawnych danego zdarzenia, proponujemy doradztwo i pomoc prawną w sporządzaniu wniosków o wydanie przez Ministra Finansów indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dla podatnika, płatnika lub innego podmiotu, w tym także osoby niemające miejsca zamieszkania lub siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Zasadniczą funkcją sądownictwa administracyjnego jest kontrola administracji publicznej, przeprowadzana w oparciu o kryterium legalności (kryterium zgodności z prawem). W toku postępowania sądowo-administracyjnego oferujemy, we współpracy z profesjonalnymi pełnomocnikami:
Usługa dedykowana dla podmiotów, które z różnych względów zaniechały obowiązku prowadzenia ewidencji księgowej i/lub kadrowo-płacowej bądź dla podmiotów, których usługi księgowe i/lub kadrowo-płacowe były prowadzone w sposób nierzetelny (tutaj w razie konieczności współpracujemy także z Biegłym Rewidentem):
Doradzamy podczas rejestracji każdej dostępnej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Budujemy od podstaw i podchodzimy do sprawy kompleksowo. Nie kończymy na rejestracji podmiotu w danym rejestrze, a wychodzimy o krok dalej – zgłaszamy do wszelkich możliwych organów administracji publicznej, a następnie monitorujemy i aktualizujemy dane.
Rejestracja znaku towarowego nie tylko zabezpiecza przed używaniem identycznej nazwy lub logotypu przez inny podmiot gospodarczy – uzyskanie takiego prawa wyłącznego pozwala na ochronę przed używaniem podobnych oznaczeń przez konkurencję:
Przeprowadzamy audyty prawne, księgowe i kadrowo-płacowe.